preskoči na sadržaj

Osnovna škola "dr. Franjo Tuđman" Šarengrad

Login
Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

Tražilica
Korisne poveznice

Anketa
Odlučite se i glasajte za najomiljeniji predmet u školi..
















Brojač posjeta
Ispis statistike od 24. 11. 2009.

Ukupno: 200295
Ovaj mjesec: 173
Ovaj tjedan: 230
Danas: 11

 

 

 

 

 

Za sve objavljene informacije i fotografije na web stranicama Osnovne škole dr. Franjo Tuđman Šarengrad   postoje pisane suglasnosti za njihovo objavljivanje sukladno Općoj direktivi o zaštiti osobnih podataka

 

 

Projekti PŠ Bapska
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
e Twinning projekt: Dvadeset dana dobrote
Autor: Adrijana Leko, 15. 12. 2016.

Učenici 2.razreda PŠ Bapska sa svojom učiteljicom Adrijanom Leko ovog adventa sudjeluju u projektu pod nazivom „20 dana dobrote“. To je projekt Udruge hrvatskih učitelja razredne nastave Zvono i eTwinninga čije su autorice učiteljice već odavno prepoznate među hrvatskim učiteljima: Sandra, Željka i Snježana. Prema riječima S. Vuk u projekt je ove godine uključeno 44 škole iz Republike Hrvatske, 4 škole iz Srbije i 2 iz Bosne i Hercegovine. Mi smo jedan od projektnih partnera. Cilj projekta je probuditi u učenicima ljubav i dobrotu te osvijestiti važnost međusobnog pomaganja i osjećaja solidarnosti prema onima kojima je to potrebno i koji su usamljeni u dane Adventa. Razne aktivnosti tijekom dvadeset dana (brojimo radne dane do Božića) kod svakog projektnog partnera pa tako i u našoj učionici pripremljene su kao razredni adventski kalendar. Naše božićno drvce od brezinih grančica ima dvadeset ukrašenih paketića (reciklirane rolice toalet papira). Svaki paketić ima nešto slatkiša (koje učenik može podijeliti s ostalima u razredu) kao i jednu poruku. Poruke su vezane za dobra djela te lijepo ponašanje i odnos prema drugima. Svaki dan jedan učenik otvara poklon iz kalendara, glasno čita zadatak kojeg svi u razredu trebaju izvršiti te tako učiniti dobro djelo (pomoći oprati suđe kod kuće, napisati prijatelju pozitivnu poruku i tajno mu je ostaviti u pernici, zagrliti sve prijatelje u razredu, donirati igračku, nazvati baku/djeda i reći im da ih voli, provesti vrijeme u igri s bratom/sestrom…). Naravno da je i ovdje neizbježan rad i druženje među partnerima u obliku videokonferencijske nastave.

Po završetku projekta svatko će iza sebe imati mnoštvo učinjenih dobrih djela kojima je dočekao Božić, a svaki učenik će osvijestiti postojanje sebe kao jedne osobe koja uočava potrebe članova svoje zajednice te se u nju nastoji aktivno uključiti i sudjelovati nudeći vlastita „zrnca dobrote“.






[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju