Ukupno: 200798

eTwinning projekt: 100. dan škole - Valentinovo
Autor: Mia Janiček Šomodži, 11. 2. 2022.

Više godina za redom učenici OŠ dr. Franjo Tuđman sudjeluju u eTwinning projektu 100. dan škole.

Ovaj projekt odvija se pod pokroviteljstvom UHURN Zvono, a cilj mu je obilježiti 100. dan škole prvašića i ostalih učenika. U našoj školi on se već tradicionalno odvija kao dan bez knjiga i dan bez zvona prožet različitim zanimljivim i kreativnim aktivnostima koji u svojoj osnovi imaju brojku 100.

Učiteljice Ksenija Zaborsky, Maja Karačić, Melita Jurgec, Jadranka Boban, učitelj Darko Prskalo i vjeroučiteljica Margareta Bošnjaković i ove su godine za svoje učenike osmislili aktivnosti kojima su učenici bili oduševljeni. Učenici su dan započeli satom razrednika, uvodom u temu Valentinovo, pjevanjem i sviranjem na boomwhackersima himne 100. dan škole i krunidbom učenika 1. razreda.

Nakon toga su vrijedne ručice umijesile tijesto za bakine kekse kojima će se na kraju dana osladiti. Na satu hrvatskoga jezika, nakon pročitane priče Zašto se na Valentinovo ptičice žene (Ančica Koprek), učenici su po razredima dobili svoje aktivnosti. Na satu matematike rješavali su matematičke priče, 100 zadataka na listićima u obliku srca, medvjedića, puzzli… Učenici su svoju likovnu kreativnost pokazali dizajniranjem naočala u obliku brojke 100. Na satu vjeronauka učenici su se upoznali s likom, djelom i životom sv. Valentina, a potom su bojali i kreirali vlastite straničnike koji su bili ispisani  biblijskim citatima o ljubavi. Nastavni dan završen je tjelesnim aktivnostima: 10 X 10 vježbi oblikovanja, igrom Alka, dječjim zavičajnim plesom i šetalicom 100 koraka uz pjesmu Bilo je to na Valentinovo.

Djelić atmosfere možete vidjeti ovdje.

Radujemo se i sljedeće godine ovaj dan obilježiti s novim prvašićima i ostalim učenicima.

učiteljice, vjeroučiteljica i učitelj OŠ dr. Franjo Tuđman Šarengrad

Dani kruha PŠ Bapska

U PŠ Bapska obilježeni su Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Donosimo djelić atmosfere.