Ukupno: 200027

Prvašići u gradu Iloku
Autor: Adrijana Leko, 29. 10. 2017.

U povodu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige učenici prvih razreda PŠ Mohovo i Bapska zajedno sa svojim učiteljicama Melitom Jurgec i Ksenijom Zaborsky u pratnji jednog roditelja gospodina Brandibur, posjetili su u petak 27.10.2017. grad Ilok.

U 10.00 sati bili su gosti Gradske knjižnice i čitaonice Ilok u kojoj ih je pozdravila ravnateljica Renata Banožić. Učenike je s  prostorom  knjižnice i knjižnom građom upoznala Marinela Ripić .Razgovarali su o pravilima ponašanja i pridržavanju reda, o načinu posuđivanja i vraćanja knjiga na vrijeme, poštivanju radnog vremena knjižnice…. Uz zanimljive slikovnice i razgovor najveću pozornost je privukao kutić za najmlađe čitatelje u kojima je bilo osim knjiga i igračaka. Prvašići su se zahvalili  djelatnicima knjižnice na ugodno provedenom vremenu i novom znanju. Posjetili su i knjižaru u Iloku kako bi naučili razlikovati knjižnicu od knjižare te naučili pravilno oslovljavati osobu koja radi u knjižnici- knjižničarku.

Iskoristili su lijep jesenski dan i prošetali iločkim gornjim parkom. Promatrali su ljepotu prirode, uočavali  jesenske promjene, ponovili sadržaje iz PID –a o kretanju pješaka u prometu, uočavali razlike između sela i grada u jesen. U parku su skupljali lišće ginkgobilobe koje će sušiti i praviti čaj. Tako će ostvariti dio sadržaja projekta Zdrav život (ZO) te stjecali nove vještine iz područja (GOO).

Učiteljice Melita Jurgec i Ksenija Zaborsky