Ukupno: 200755

Županijski stručni skup "Škola za život" za učiteljice i učitelje RN
Autor: Adrijana Leko, 1. 2. 2019.

U petak 1.veljače 2019. godine s početkom u 16:00 sati u našoj školi održano je ŽSV Vukovarsko – srijemske županije za učiteljice i učitelje razredne nastave na temu Škola za život. Na početku stručnog skupa nazočne učiteljice i učitelja pozdravila je ravnateljica škole Vlatka Sirovica, prof., a nakon nje voditeljica Adrijana Leko upoznala je prisutne s dnevnim redom i tijekom rada te predstavila pedavačice.

Ispred Ministarstva znanosti i obrazovanja ovaj stručni skup vodile su učiteljice razredne nastave Mirna Grbec i Iva Černošek. Obje predavačice imaju dugogodišnje iskustvo rada u učionici te su i same sudjelovale u izradi kurikularnih dokumenata: Iva Černošek članica je stručne radne skupine za predmet Priroda i društvo, a Mirna Grbec članica je Stručne radne skupine za međupredmetnu temu Građanski odgoj i obrazovanje.

Svrha ovog edukacijskog skupa bila je upoznati učitelje s aktivnostima reforme koja je sada u eksperimentalnoj fazi u nekim školama, a koja od jeseni ulazi frontalno u sve osnovne škole u 1. i 5.razrede u svim predmetima te u 7.razrede u predmete STEM područja.

Neki od ciljeva bili su i osvještavanje o važnosti promjena odgojno-obrazovnog sustava, te upoznavanje s virtualnim edukacijama u online učionicama i metodičkim priručnicima. Na sva postavljena pitanja predavačice su strpljivo odgovarale te tako uklonile nejasnoće koje su stavljene pred učitelje. Predavačice su na kraju najavile još jedan stručni skup koji će se održati u lipnju ili srpnju, a do tada svim učiteljima zaželjele uspješno pohađanje online edukacija na platformi Loomen.