Ukupno: 199911

Projekti PŠ Bapska
Ekološkom akcijom "Zelena čistka" obilježen Dan planeta Zemlje
Autor: Adrijana Leko, 20. 4. 2018.

Učenici naše PŠ Bapska sa svojim učiteljcama K.Zaborsky, M. Karačić i A.Leko i vjeroučiteljicom M. Palijan i ove su se godine priključili akciji "Zelena čistka" kojom su obilježili Dan planeta Zemlje. Ovom su prilikom proveli još jednu aktivnost eTwinning projekta "Živjeti zdravo" u kojem sudjeluju svi učenici.

Akciji je prethodio integrirani nastavni dan u kojem su se međupredmetno tematski provlačile ekološke teme: zelena matematika prilagodila se pa su učenici rješavali zadatke riječima, na satu razrednika razgovaralo se o održivom razvoju i odgovornosti pojedinca za zdrav okoliš, a nizom praktičnih aktivnosti učenici su pravilno razvrstavali i zbrinjavali otpad.

Pravo na zdrav okoliš uočili su na nastavi hrvatskoga jezika u priči Tamare Vrbanović: Rođendan planeta Zemlje koju su za ovu priliku pronašli u najnovijem broju Prvog izbora, časopisa na koji su pretplaćeni ove školske godine. Na kraju su, po uzoru na glavni lik priče i sami pisali zemlji za rođendan lijepe želje. Napisanim porukama ukrasili su školski pano u holu škole.

Na nastavi vjeronauka su potvrdili da je Zemlja naša kuća, spoznali načine iskazivanja zahvalnosti Bogu čuvanjem i brigom za prirodu te naveli posljedice ljudskog ponašanja prema prirodi. Pjevanjem pjesme "Tko stvori visoke plenine..." uz izvođenje pokreta završili su ovaj uspješni nastavni dan.

Nakon nastave učenici i učiteljice su krenuli u čišćenje okoliša škole. Posebnu pozornost su obratili na smeće i otpad kojeg su razvrstavali u obližnje spremnike, a upoznali su i čemu služi školsko kompostište.

Neke trenutke zabilježili smo fotografijom koje možete pregledati u galeriji.