« Ožujak 2024 »

Ukupno: 199261

Projekti PŠ Bapska
eTwinning projekt: Memento prijateljstva 3
Autor: Adrijana Leko, 25. 4. 2017.

Učenici 1.,3. i 4. r. PŠ Bapska sudjelovali su u realizaciji  2. radionice e-Twininng projekta Memento prijateljstva: Dobrota u nama i oko nas.

Cilj radionice je osvijestiti odgovornost za doprinos razvoju razredne zajednice, njegovati prijateljstvo i poštivanje među učenicima, uočiti potrebite i pružiti im pomoć.

Provođenjem radionice realizirane su sljedeće aktivnosti :

• Razgovor s učenicima o ljepoti primanja i davanja-učenici odgovaraju na pitanja, iznose svoje razloge i opisuju svoje osjećaje kad primaju dar i kad daruju.
  • U drugoj aktivnosti učenici slušaju priču Drvo ima srce (Shel Silverstein). Nakon interpretativnog čitanja i izražavanja doživljaja, slijedila je analiza prema slikovnom prikazu glavnih dijelova priče. Slušajući priču, učenici su uočili i vrlo važne poruke: Dobro se dobrim vraća! Ne možeš samo uzimati, trebaš nešto za uzvrat i dati!
  • U aktivnosti: Dobrota se uvijek isplati, učenici gledaju kratki film koji svojom pričom potiče učenike na razmišljanje o ljepoti primanja i davanja i poruci da se dobrota uvijek isplati. Nakon filma, učenici izražavaju svoje osjećaje, potaknute filmskom pričom.
  • U završnoj aktivnosti : Stablo osjećaja, učenici su podijeljeni u dvije mješovite skupine. Svaka skupina ima kartice s likom smješka. 1.skupina bira likove koji izražavaju emocije prilikom primanja dara, a 2.skupina ,likove prilikom darivanja. Sve likove lijepe na stablo osjećaja obrazlažući njihova značenja.

Ovom radionicom i aktivnostima nastojali smo kod učenika potaknuti plemenite osjećaje te kako prepoznati kome i kako pomoći u razredu, školi, zajednici.

Fotografije su dostupne u foto galeriji na poveznici.

Učiteljice : Maja Karačić i Ksenija Zaborsky