Ukupno: 199743

Obilježen Dan policije
Autor: Adrijana Leko, 30. 9. 2019.

Učenici razredne nastave naše matične i područnih škola povodom blagdana Sv. Mihovila, zaštitnika policije u nazočnosti ravnateljice V.Sirovica, svojih učiteljica J.Boban, M.Jurgec, M. Maračić, A.Leko i K.Zaborsky i učitelja D.Prskala u iločkoj starogradskoj jezgri prisustvovali su obilježavanju Dana policije.Tom prigodom interventni vod policije je na poligonu izveo je niz pokaznih vježbi kojima su se oduševili i učenici i učitelji.

Osim pokaznih vježbi učenici su u neposrednoj stvarnosti upoznali zanimanje policajac/policajka kroz poučna interaktivna predavanja pripadnika MUP-a o njihovom radu. Imali su prilike upoznati granične policajce koji se brinu za očuvanje državne granice, saznali su što radi kriminalistički rod policije te čemu služi Shengenski bus. Veliko zanimanje kod učenika izazvalo je oružje koje policija koristi u svome radu kao i pribor kojeg koriste za otkrivanje krivotvorina. Svima se posebno svidjela vožnja policijskim kombijem od škole do Iloka i natrag u kojemu su u opuštenom razgovoru s djelatnikom policije postavljali mnoga pitanja.

Ovom prilikom zahvaljujemo PP Ilok na suradnji u organizaciji za sudjelovanje naših učenika na ovakvom iznimno poučnom i nezaboravnom iskustvu.