Ukupno: 199734

eTwinning projekt:Christmas Cards Exchange 2015.
Autor: Adrijana Leko, 15. 1. 2016.

„Christmas lights, Christmas bells hanging on the tree,

I’ll send you a Christmas card if you send one to me.“

Ove riječi bile su ideja vodilja i motivacija naši učenicima 1.razeda PŠ Bapska i njihovoj učiteljici Adrijani Leko koji su se krajem prošloga polugodišta uključili u međunarodni eTwinning projekt Christmas Cards Exchange 2015. Projekt je započeo prijavama u studenom 2015. godine kada se je, osim naše škole prijavilo još 15 škola iz različitih europskih država.

S ponosom možemo reći kako su naši prvašići u ovom projektu bili jedini predstavnici iz Hrvatske.

Nakon prijava uslijedilo je izrađivanje božićnih čestitki.

S obzirom na pet učenika 1.razreda to je bio velik posao jer je svatko od njih trebao izraditi 6 čestitki.

Čestitke su adresirali te poštom poslali ostalim sudionicima projekta.

Dok su iščekivali dolazak prvih poštanskih paketića snimili su kratki video uradak o svojoj školi i mjestu kojim su se predstavili ostalim sudionicima projekta.

Svakoga dana kada bi učiteljica donijela čestitke koje su stigle u školu u učionici bi zavladalo oduševljenje. Učenici su pomno pregledavali pristigle čestitke svojih prijatelja, učiteljica bi čitala napisane riječi, prevodila ih, a potom bi ih stavljali na učionični pano.

Naši prvašići tek su polaskom u školu počeli učiti engleski jezik a u ovom su projektu na tom jeziku naučili čestitati Božić.

Završetkom ovoga projekta učenici su već u 1.razredu, na početku svoga školskog života uvidjeli mogućnosti koje im se pružaju u svakodnevnom školovanju: učenje novih vještina, druženje s vršnjacima u cijelome svijetu te stjecanje iskustava koja će još dugo pamtiti.

Christmas Cards Exchange 2015. e-Twinning - Kizoa Online Movie Maker

Sve pristigle čestitke kao i zemlje sudionice sa školama partnerima dostupne su na priloženom interaktivnom zemljovidu.