« Ožujak 2024 »

Ukupno: 199258

CRISS pilot projekt u OŠ dr. Franjo Tuđman Šarengrad
Završetak CRISS pilot projekta
Autor: Adrijana Leko, 2. 7. 2019.

CRISS pilot projekt čiji je jedan od partnera tijekom ovog polugodišta bila i naša škola za učenike i učitelje koji su sudjelovali u njemu službeno je završen zadnjim danom nastave. Učenici koji su marljivo tijekom polugodišta radili na zadacima i aktivnostima ponuđenim na CRISS platformi po završetku rada dobili su zaslužene certifikate. Prema statistikama škole svaki učenik koji je sudjelovao u pilot projektu stekao je barem jednu potkompetenciju, velika većina ih je stekla dvije dok su najmarljiviji bili učenici 4.razreda PŠ Bapska: oni su tijekom rada na projektu stekli tri potkompetencije (Komunikacija, Suradnja i timski rad te Rješavanje tehničkih problema) te su za to zaslužili i digitalnu značku pod nazivom Digitalna komunikacija i suradnja koja dokazuje da su razvili dio kompetencije koji se odnosi na interakciju u digitalnim okruženjima, dijeljenje sadržaja i suradnju na projektima putem digitalnih tehnologija. Materijale o zavičaju izrađene tijekom eTwinning projekta Upoznajmo Hrvatsku učenici su povezali s ovim projektom te tako CRISS platformu iskoristili za vrednovanje radova i razvoj svojih digitalnih vještina i kompetencija.

S obzirom kako se radi o pilot projektu u kojem će CRISS platforma i svi materijali na njoj biti još kratko vrijeme dostupni učiteljica Adrijana Leko svojim je učenicima uz podijelu svjedodžbi svečano uručila Certifikate CRISS projekta te zaslužena priznanja za sudjelovanje i rad u projektu.