« Ožujak 2024 »

Ukupno: 199258

Projekt: Bilo davno u Šarengradu
Autor: Adrijana Leko, 4. 4. 2018.

19. ožujka 2018. održana je prezentacija projekta učenika 3. razreda iz Šarengrada „Bilo davno u Šarengradu“.

Učenici su rad na projektu započeli za Božić 2017. i radili su na njemu sve do početka ožujka 2018. Temu za projekt smo odabrali prema nastavnoj temi Moj zavičaj u prošlosti iz Prirode i društva.

Cilj projekta je bio upoznati prošlost Šarengrada. Projekt je bio podijeljen na dvije teme Pričala mi moja baka i Kulturno-povijesni spomenici Šarengrada. Gosti u razredu su nam bili baka Svjetlana Mujčinović i djed Stjepan Čuvardić koji su nam pričali o običajima i načinu života ljudi u Šarengradu kad su oni bili mali. Od djeda smo puno saznali o starom zanimanju - ribar koje je nekad u Šarengradu bilo jedno od najvažnijih zanimanja.

Nakon intervjua s bakama i djedovima, učenici su putem istraživanja na internetu i u knjigama o zavičaju prikupljali podatke o kulturno-povijesnim spomenicima  Šarengrada. Na projektu su radili kroz predmete: Priroda i društvo, Hrvatski jezik, Likovna kultura, Glazbena kultura i Sat razrednika. Od prikupljenih podataka izradili su pano „Bilo davno u Šarengradu“  i malu izložbu riba u Dunavu. Sve su na kraju prezentirali svojim roditeljima na roditeljskom sastanku.

Zaključili su kako  njihovo malo mjesto ima bogatu povijest i kulturu koju treba  čuvati i prenositi  na generacije koje dolaze i kako trebaju biti ponosni na svoj  Šarengrad.

Učiteljica: Jadranka Boban