Ukupno: 199914

Majčin dan
Autor: Adrijana Leko, 6. 5. 2016.

U našoj matičnoj školi u Šarengradu i u područnim školama u Bapskoj i Mohovu obilježen je Majčin dan.

Učenici 1. i 3. razreda u Šarengradu odlučili su petak, 6. svibnja posvetiti svojim majkama.Toga dana u 1. i 3. razredu održan je integrirani nastavni dan na temu „ Sve su mame divne, a moja je naj!“

Na matematici su rješavali zadatke riječima o njima i njihovim mamama, zatim su smišljali slične zadatke. Sat hrvatskog jezika proveli su recitirajući pjesmice o majkama i pišući rečenice o njima. Pjevanjem pjesama o majkama odradili su sat glazbene kulture. Na sat razrednika pozvali su i mame te održali priredbu samo za njih. Pokazali su koliko ih vole pjevanjem, recitiranjem, glumom i čitanjem rečenica koje su sami napisali.

I za kraj su majkama uručili poklone oko kojih su se trudili cijeli tjedan i diplome na kojima su napisali zašto su baš one „najmame“.

Učiteljica: Jadranka Boban

U petak, 6. svibnja 2016.g. učenici PŠ Bapska i njihove učiteljica A. Leko,M. Karačić,K. Zaborsky  i vjeroučiteljica M. Bošnjaković organizirale su integrirani dan i suodnos s RKT VJ povodom Majčinog dana. Integrirani dan je realiziran kroz sljedeće predmete: HJ, MAT, VJ, LK,GK i SR. Na satu hrvatskog jezika učenici su se upoznali i analizirali pjesmicu Enes  Kiševića: Kako se može štedjeti  mama. U matematici su rješavali i pisali zadatke riječima. Na SR je slijedio razgovor o majkama. Učenici su iznosili što sve znaju  o Majčinom danu,kad ga obilježavamo,kako majke trebamo poštivati,kako ih razveseljavamo?! A da bi im njihov dan bio što ljepši odlučili smo ih razveseliti malim poklonom koji smo izradili na satu  likovne kulture. Naravno da svi vole i znaju lijepe pjesme o mamama, tako smo i mi naučili pjevati i svirati pjesmicu Čestitka majčici. Vjeroučiteljica je obradila istu temu putem malog kviza koji je izazvao veliko oduševljenje kod učenika kao i kod učiteljica koje su imale ulogu anđela čuvara.

Učiteljica: Ksenija Zaborsky

U susret Majčinom danu  u PŠ Mohovo  kroz razne aktivnosti majkama su posvetili cijeli tjedan. Opisivali smo mamu, čitali pjesme i priče o majkama, pjevali pjesme i izrađivali poklone za Majčin dan. Tako su naši učenici  svojim majkama pokazali ljubav  i zahvalnost. Najviše smo se posvetili istraživanju:  „KAKO OLAKŠATI MAMI POSLOVE?“.

Pri tome nam je posebno pomogla pjesmica; KAKO SE MOŽE ŠTEDJETI MAMA.

Učiteljica Melita Jurgec

Sve aktivnosti učiteljice su fotografirale. Neke od fotografija pogledajte u nastavku.