Ukupno: 199749

Naša škola na CARNet-ovoj korisničkoj konferenciji 2015. u Dubrovniku
Autor: Zdravka Barešić, 23. 11. 2015.

Od početka suradnje s CARNet-om svake se godine naša škola predstavlja na CUC-u (Carnet Users Conference). Tako je i ove godine, kao i proteklih, rad naše škole predstavljen na korisničkoj konferenciji koja se pod nazivom „Nove-Škole“ održala od 18. – 20. studenoga 2015. u Dubrovniku.

Ovogodišnja konferencija organizirana je pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te je nazočnima pružila bogat izbor radionica, okruglih stolova, rasprava i predavanja s uglednim domaćim i stranim predavačima. Neki od njih su dr.sc.Boris Jokić (Institut za društvena istraživanja), dr.sc.Ivica Puljak (Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Split), dr.Kyle L.Peck (Professor of Education at Penn State University), Joe Sheik (Principal of University Heights Public School, Ontario, Canada), prof.Dragan Gašević (Moray House School of Education and the School of Informatics at the University of Einburgh) a svima je zajednička bila tema „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

U okviru projekata Scientix i ISE (Inspiring Science Education) naša učiteljica Adrijana Leko održala je predavanje na temu „Znanost na dlanu uz IKT: Pali – Gasi – Igraj se!“ gdje je odgovorivši na pitanja koje aktivnosti provodi na nastavi uz pomoć tehnologije a kojima popularizira znanost te potiče li tehnologijom istrazivačko učenje i na koji način prikazala i konkretan primjer dobre prakse – nastavni sat održan na dodatnoj nastavi prirode i društva.

Učiteljica Leko također je sudjelovala u Akcijskom istraživanju provedenog u okviru projekta Škole 2.0 te je ovom prilikom u Dubrovniku, zajedno s ostalim sudionicima istraživanja,  predstavila njegov tijek i rezultate.

Sudjelovanjem u događanjima tijekom konferencije pokazali smo kako se naša škola nalazi u samom vrhu digitalno zrelih škola što svojim radom i trudom svjedoče i naši učitelji. Za Šarengrad se tijekom konferenecije u Dubrovniku puno puta čulo te s pravom možemo reći kako je istok i jug naše domovine spojila suvremenost, inovativnost, dinamičnost i kvaliteta svakodnevne nastave.