Ukupno: 199952

Dan škole 2015.
Autor: Adrijana Leko, 15. 5. 2015.

Uz rođendan prvoga hrvatskoga predsjednika dr. Franje Tuđmana čije ime s ponosom nosi naša škola obilježen je i ove godine Dan škole. To je za svakog učenika i učitelja poseban dan, a ove je godine proveden u sportskom ozračju, druženju i natjecanju.

Dan je počeo uobičajeno, osim što su se učenici, umjesto u školske klupe rasporedili u sportskim aktivnostima u kojima su se natjecali.

Zbog lošeg vremena sve se održavalo unutar škole. Tim nastavnika nakon sastanka i dogovora oko zaduženja započeo je s radom. Učenici su raspoređeni po dobnim skupinama te su se u pratnji zaduženih nastavnika povukli u učionice koje su za ovu priliku postala vježbališta.

Natjecali su se u nekoliko disciplina:

• nošenje loptice u žlici
  • skok u dalj
  • ubacivanje loptice u čašu
  • držanje štapa na prstu
  • skakanje u vreći i povlačenje konopa.

Posebnu pozornost zaslužilo je školsko natjecanje naših mladih šahista koji su i u ovom trenutku pokazali zavidno znanje te vještinu ovog sporta razmišljanja.

Sve aktivnosti osmislio je nastavnik tjelesne i zdravstvene kulture Ilija Šibenik koji je ujedno i bio koordinator aktivnosti, a provedene su pod budnim okom ravnateljice te uz trud i zalaganje svih nastavnika razredne i predmetne nastave.

Po završetku natjecanja učenici su predvođeni knjižničarkom Martinom Veber zaplesali zumbu te u veselom raspoloženju dočekali podjelu zasluženih priznanja i završetak ovog radnog dana. Najbolji učenici u svakoj disciplini i kategoriji bili su nagrađeni pisanim priznanjem i velikim pljeskom svih sudionika.

Ovakav Dan škole, po riječima osmaša, naših najstarijih učenika, bio je najbolji kojeg su doživjeli u svom školovanju. To je znak i poticaj cijelom timu nastavnika predvođenog ravnateljicom da su na dobrom putu kojim trebaju nastaviti i dalje.

Sve aktivnosti zabilježili su naši školski snimatelji, a cjelokupan pregled fotografija pogledajte u kratkom video uratku.